Ma sokan sőt több millióan gondolják úgy, hogy a Magyar Államkötvénybe fektetni az egyik legbiztonságosabb. Az én cikkem most nem ebben fog állást foglalni. Mert nekem ez nem tisztem sem ennek ellentmondani, megcáfolni és ennek igazat adni. Viszont ha már ezen lakosok, befektetők csak Államkötvényben vagy Államkötvényben gondolkodnak, akkor ez a cikk kimondottan nekik szól, hiszen az eurós Magyar Államkötvény előnyeire világit rá.
Magyar Államkötvény:
Lehet kevesen tudják, de azért nem árt tudni a kötvény egy hitelt megtestesítő értékpapír. Tehát ha Magyar Államkötvényt vásárolsz akkor a Magyar Államnak adsz kölcsön és kapsz rá egy “igéretetet “vagyis kamatot amit éves vagy féléves intervalumban az Állam neked megfizet a számládra és lejáratkor visszafizeti a kölcsönt (ha addig nem megy csődbe-“jelenleg” ez a veszély nem fenyeget minket). Magyar Államkötvényt már az első és második világháború elött is bocsátott ki az állam és azért ne feledjük soha a Békekölcsönt se amit viszont sosem tudtak visszafizetni hiszen az is Államkötvény volt, de nem volt pénz az Államkasszába.
Békekölcsön:
A második világháború után az újjáépítés, a jóvátételi kötelezettségek szinte megoldhatatlan anyagi nehézséget jelentettek a magyar kormányok számára. Az 1948-1949-es kommunista hatalomátvétel, ezzel egyidejűleg a szovjet gazdaságirányítási modell szolgai átvétele, amely párosult a kialakuló hidegháborús légkörrel. Mintegy tetézve az addigi gondokat – hatalmas beruházásokat vett tervbe és indított útjára. A túlzott nehézipari-hadiipari fejlesztések állandó forráshiányt eredményeztek, amelyet „külső” tőkebevonással kísérelték meg áthidalni. A megoldást a tervkölcsön (1949), majd a békekölcsön (1950-től) bevezetésében látták, amelyek a lakosság számára újabb súlyos terheket jelentettek. 1956 után a törlesztést egy időre felfüggesztették, majd az eredetileg ígértnél jóval később került a visszafizetésre sor.
Magyar Államkötvény euróban
Tudjuk, hogy a Magyar Államkötvény biztonságos, azt is , hogy magas kamatot ad. De azt kevesen tudják, hogy az Állam euróban is bocsátott ki többször Államkötvényt. Így 2020.04.28-én Magyarország euróban 1,125% -os kamatozású fix kamatú Államkötvényt bocsátott ki 2026.áprilisi lejárattal. Ez a kamatfizetés éves kamatfizetést jelent, a kibocsátás 1.milliárd euró értékben történt meg. Jelenleg minimum vétele 1000 euró, viszont másodlagos piacon vagyis a Partner Bankon keresztül a minimum vásárlás az 3 db azaz 3000 euró.
Nekünk azaz a Befektetőknek jó hír ( nyilván az Államnak annyira nem)
A Magyar Államkötvény árfolyama amit 2020-ban kibocsátottak szintén tőzsdén van. Jelenlegi árfolyama a 100%-hoz képest 91,7%. Tudni kell, hogy a kibocsátónak (Magyar Állam) vagyis a hitelkérőnek, mindig a 100%-ot kell visszaadnia, azt a énzt amit kölcsönkért. Miért jó hír ez nekünk, mert most ha 91,7%-on veszünk Állampapírt 1,125%-os kamattal azt lejáratkor 100%-al fizetik vissza, így nominál bruttó nyereségük éves szinten elérheti a 4,7%-os eurós hozamot a kamatokkal együtt, nem beszélve a forint gyengüléséről az euróval szemben.
Zöld-kötvény avagy az eurós kötvényről bővebben
A 2020. április 23-i első körben egy 2026-ban lejáró (6 éves) és egy 2032-ben lejáró (12 éves) devizakötvényt bocsátottunk ki, 1-1 milliárd euró értékben. 2020. június 2-án pedig 1,5 milliárd euró értékben zöld kötvénnyel is piacra lépett Magyarország. A 15 éves papír újdonság, ilyet eddig nem bocsátottunk ki. Magyarország Zöld Kötvény Keretprogramjának bemutatása és célja. A nemzetközi erőfeszítésekkel összhangban, Magyarország erősen elkötelezett az éghajlatváltozás és
a biodiverzitás csökkenése elleni harc mellett. A Párizsi Megállapodás szerinti európai uniós Nemzetileg
Meghatározott Hozzájárulás támogatása érdekében Magyarország az Európai Tanács 2019. decemberi
ülésén az EU éghajlat-semlegesség megvalósítására irányuló célkitűzése mellé állt, és 2050-ig az
éghajlat-semlegesség elérésére törekszik. A Magyar Energia- és Klímatervre, valamint a Nemzeti Tiszta
Fejlődési Stratégiára (2050) építve, a magyar kormány széleskörű és átfogó éghajlati-, energia- és
környezetvédelmi politikát valósít meg annak érdekében, hogy biztosítsa az ország áttérését az
alacsony szén-dioxid-kibocsátású és környezetbarát gazdaságra.
Zöld kötvényről bővebben
A Klíma- és Természetvédelmi Akcióterv megvalósításának részeként most bevezetett Magyarország
Zöld Kötvény Keretprogramja elősegíti majd ezen ambiciózus kötelezettségvállalás teljesítését és az
ehhez szükséges pénzforrások egy részének bevonását a tőkepiacokról. A Zöld Kötvények
kibocsátásával Magyarország aktívan hozzá kíván járulni a fenntartható finanszírozáshoz nemzetközi
szinten, valamint különösen a magyar, belföldi tőkepiacon. Végül, de nem utolsósorban, Magyarország
Zöld Kötvény Keretprogramja válasz a nemzetközi befektetők Zöld Kötvények iránti igényére, és
hozzájárul Magyarország befektetői bázisának további diverzifikálásához.
Javaslat!
Ön készen áll arra, hogy felvegye velünk a kapcsolatot?
Személyesen még hatékonyabbak tudunk lenni így már csak ennyi maradt hétre:
Jogi nyilatkozat:
Ezek az adatok kizárólag termékinformációként szolgálnak, és nem értelmezhetők sem ajánlatként, sem meghatározott pénzeszközök eladására, ill. vételére történő felhívásként vagy ajánlásként a nevezett pénzeszközök, eszközosztályok, országok, ágazatok, kibocsátók stb. javára. Nem vállalunk felelősséget a megadott adatok helyességéért és teljességéért.
Ha kérdése van, vagy befektetne, keressen bátran:
• Telefonon:0670-605-1490
• skypon:koncz.peter@portfolife.hu
emailben:koncz.peter@portfolife.hu
• másodlagos email: koncz.peter@biztoshozam.hu
Ha tetszett akár egy kis részlet is, bátran vegye fel vagy a Biztoshozam.hu csapatával a kapcsolatot és igényfelmérés , befektetési politika, nyugdíjtervezés elkészítése után egy személyre szabott döntés előkészítést kap és tud majd a saját befektetéseiben, megtakarításaiban diverzifikáltan dönteni.
Szeretne egy kötetlen beszélgetést a pénzügy világáról? Szeretne átnézetni meglévő biztosítását, értékpapírját?
Nincs más dolga csak regisztráljon ide kattintva!