Toshiba cég fontolgatja a második fordulóban az eladási határidő meghosszabbítását, illetve a licitálási lehetőséget a veszteséges chip üzletágára, míg a partner Western Digital továbbra is ellenzi az eladást! – ezeket a forrásokat több japán elemző és szakértő erősítette meg most csütörtökön.
Toshiba eredetileg azt tervezte, hogy lezárja a licitálást a május 19-én a veszteséges cége miatt (a cég tavaly áprilisban kezdődött üzleti éve első 9 hónapjában a cég 4,7 milliárd dollár veszteséget szenvedett el, és azzal számolnak, hogy a teljes üzleti évben 9,2 milliárd dollár lesz a veszteség) , de most megfontolás tárgyává tette a menetrendet.
Így az is lehet, hogy az eladás még ez a hónap végéig megtörténik, de az is lehet ,hogy később.
A potenciális késés azért történhetett meg, mert a az eladási folyamat a chip működését is tönkreteheti. Az értékesítés döntő eleme jelenleg az, hogy emelni kell a készpénzáramlást a cégben. A Toshiba azt érzékeli, hogy óriási veszteségeket okozott anno beszállni az amerikai nukleáris üzletbe. Tudni kell a történethez azt, hogy a Toshiba eddig 6,3 milliárd dollárt bukott azon, hogy egyik leánycége, az amerikai atomenergetikai Westinghouse Electric tavaly megvásárolta a szintén amerikai, nukleáris létesítmények építésével és üzemeltetésével foglalkozó CB&I Stone & Webstert.
Western Digital, a Toshiba Yokkaichi (város) telephelyének közös üzemeltetője arról nyilatkozott, hogy a Japán flash memória üzemi jogát akár blokkolhatja ezért leválasztották a Toshiba Memória egységet az eladásra szánt cég mögül. A Western Digital követelte, hogy lehetővé kell tenni azt, hogy a működtető chip egységet teljesen külön függetlenül kezelje.
Toshiba hivatalnokok és a Western Digital vezérigazgató Steve Milligan általi megbeszélésen a közelmúltban elhangzott az eladás és a megegyezés esélye, de végül mégsem sikerült megállapodásra jutni. A Toshiba részvényei a Westinghouse Electric vétele, fúziója előtt egy igen magas 3,73 eurós árfolyamon álltak, míg a 2016 februári “csőd” (veszteség) bejelentésekor 1,26 euró / db árfolyamon mozogtak. Tisztán látszott az, hogy a befektetők kimenekültek a tulajdonhányadukból és eladásra szánták a félvezető és chipgyártó régi informatikai Japán céget.
Az ostromlott japán konglomerátum ugyan már majdnem kiheverte a hatalmas veszteségeket amit a Westinghouse Electric okozott, de idén márciusban bejelentette a csőd védelmet a csődvédelmi törvény 11. fejezetére hivatkozva.
Toshiba kijelentette, hogy a bejelentés követően küldeni fog egy vizsgáló csoportot a (az idén ) pénzügyi évben március 31-ig ¥ 1010000000000 ($ 8,9 milliárd) nettó veszteség miatt. A csoport független könnyvizsgáló cége megállapította, hogy Japán egyik legnagyobb cégének drasztikusan esett a bevétele és a negatív nettó értéke 620 milliárd forint.
Toshiba arra törekszik, hogy legalább 16-17 milliárd dollárú többségi részesedéssel rendelkező a Toshiba Memória ágazat megmaradjon. A cég még mindig elmondhatja magáról, hogy a világ második legnagyobb termelője a NAND flash memória chipek terén és őt csak a dél-koreai Samsung Electronics előzi meg. Toschiba chipeket használnak már több olyan eszközökben, mint például okos telefonok.
A potenciális vásárlók közé tartozna jelenleg a tajvani Hon Hai Precision Industry, amely már megvásárolta a japán Sharp céget is. A Japán állam és az állami tulajdonú Japán fejlesztési bank is arra készül, hogy csatlakozzon a licitáláshoz. Források szerint Toshiba ezért is tolja ki a határidőt, mivel ezzel is lehetőséget ad arra, hogy a Japán-USA konzorcium emelni fogja a készpénzes fizetés összegét.
Forrás: http://www.japantimes.co.jp http://hvg.hu/gazdasag/201706__toshiba__atombukta__eladasi_kenyszer__eluszott_milliardok
Érdekelnek a gazdasági történetek?
Szeretnétek egy kötetlen beszélgetést a pénzügy világáról? Szeretnétek átnézetni meglévő biztosításotok?
Nincs más dolgod csak regisztrálj itt!
Itt megteheted!