Az omahai bölcs a Berkshire Hathaway vezérigazgatójává válása óta köröket futott az S&P 500-as index körül.
Annak ellenére, hogy közel négy tucat értékpapírban van részesedése, a Berkshire befektetett vagyonából közel 302 milliárd dollár mindössze 10 részvényben van.
10 részvény, amelyet jobban szeretünk, mint a Coca-Colát
A portfóliókoncentráció az egyik fő oka annak, hogy a Berkshire Hathaway közel 60 éven keresztül a Wall Streetet messze felülmúlva teljesített.
A Berkshire Hathaway vállalat vezérigazgatója, Warren Buffett közel hat évtizede teljesen szétzúzta a Wall Street irányadó indexét. Míg a széles körű S&P 500 index 1964 és 2021 között a kifizetett osztalékokkal együtt 30.209%-os összhozamot produkált. Addig Omaha bölcsnek (ahogy Buffettet ismerik) vezetésével a Berkshire A osztályú részvényei ugyanezen időszak alatt 3.641.613%-os állkapocstörő nyereséget értek el.
Sok könyvet írtak már arról, hogy Warren Buffett milyen stratégiákat alkalmaz a piac legyőzésére. De Warren Buffettnek a portfóliókoncentrációra való hajlama kiváló lehet a Berkshire Hathaway legfontosabb összetevőji ezen cégek.
Bár a Berkshire Hathaway mintegy négy tucat értékpapírban rendelkezik részesedéssel, a Berkshire Hathaway 353,7 milliárd dolláros befektetett vagyonának mintegy 301,8 milliárd dollárja (85%-a) 2023. február 4-én mindössze 10 részvényben volt lekötve.
- Apple (AAPL -1,80%): $141,402,498,267 (a befektetett eszközök 40%-a)
- Bank of America (BAC -0,15%): 37 626 798 579 dollár (10,6%).
- Chevron (CVX 0,30%): 28 761 988 535 dollár (8,1%).
- American Express (AXP -0,51%): 27.117.089.802 dollár (7,7%)
- Coca-Cola (KO -0,42%): $23,932,000,000 (6,8%)
- Kraft Heinz (KHC -0,35%): $12,823,499,133 (3,6%)
- Occidental Petroleum (OXY -0,41%): $11,902,095,046 (3,4%)
- Moody’s (MCO -1,77%): 8.001.889.192 $ (2,3%)
- Taiwan Semiconductor Manufacturing Company (TSM -2,19%): $5,685,362,901 (1,6%)
- BYD (BYDD.F -1,62%): $4,591,243,954 (1,3%)
Miért döntött úgy Warren Buffett és befektetési csapata, hogy a Berkshire befektetett tőkéjének 85%-át ebbe a 10 részvénybe fekteti? Nézzük meg közelebbről.
Coca-Cola
A nyereséges, márkás vállalkozásokhoz, brandekhez érdemes ragaszkodni.Először is, az omahai orákulum nagy rajongója a kivételes márkaerővel rendelkező vállalkozásoknak, (Pl: Coca-Cola, Kraft-Heinz, Apple) amelyek bármilyen gazdasági környezetben nyereségesek maradnak. Buffett teljes mértékben tisztában van azzal, hogy a recessziók a gazdasági ciklus elkerülhetetlen részét képezik. Ahelyett, hogy megpróbálná kitalálni, mikor fognak bekövetkezni, inkább ragaszkodik az ilyen, folyamatosan nyereséges vállalatokban lévő részesedéseihez, amelyek kihasználhatják a recesszióknál sokkal hosszabb ideig tartó bővülések előnyeit.
A Coca-Cola például 1988 óta a Berkshire Hathaway tulajdonában van. Bár a Coca-Cola nagy növekedési napjai már régen leáldoztak, még mindig képes lassan és folyamatosan felfelé mozgatni a nyereségét és bevételét. Ez az egyik földrajzilag legváltozatosabb multinacionális vállalat, vitathatatlanul a legismertebb fogyasztási cikkek márkája világszerte, és olyan marketingcsapattal rendelkezik, amely ritkán küzd azért, hogy kapcsolatot teremtsen a fogyasztókkal minden korosztályban.
A Chevron egy másik jó példa – még akkor is, ha csak alig több mint, két éve található meg a cég a holdingban. Bár a Chevron upstream fúrási eszközei ki vannak téve a recesszió idején gyengébb nyersolaj- és földgázáraknak, ez egy integrált energetikai vállalat. Más szóval a Chevron szállítóvezetékeket, vegyi üzemeket és finomítókat is üzemeltet. Ez lehetővé teszi számára, hogy fedezze az energiahordozók árcsökkenését, és továbbra is bőséges cash flow-t termeljen.
Warren Buffett szereti a kiadós tőke-visszatérítési programot
Az egyik legegyszerűbb módja annak, hogy tőzsdén jegyzett vállalatként felhívd magadra Warren Buffett figyelmét, ha részvény-visszavásárlások és osztalékok révén sok tőkét juttatsz vissza a befektetőidnek. Buffett különösen nagy rajongója a részvény-visszavásárlásoknak, mivel ezek lehetővé teszik a befektetők számára, hogy hátradőljenek, és nagyobb részesedéssel rendelkezzenek a vállalatban anélkül, hogy a kisujjukat is meg kellene mozdítaniuk.
Az Apple, amely a Berkshire Hathaway befektetett vagyonának 40%-át teszi ki, a tőke-visszatérítés terén a legjobb. Az elmúlt 10 évben (2022. december 31-én zárult) a legnagyobb amerikai tőzsdén jegyzett vállalat 566 milliárd dollár értékben vásárolt vissza törzsrészvényeket. Magát nem számítva ez több, mint négy S&P 500-as vállalat kivételével az összes többi vállalat piaci tőkeértéke. Az Apple emellett évente 14,6 milliárd dollárt osztalékként is kifizet részvényeseinek.
Occidental Petroleum
A Berkshire Hathaway energiaipari részvényei – a Chevron és az Occidental Petroleum – szintén szilárd tőke-visszatérítési programmal rendelkeznek. A Chevron nemrégiben jelentette be, hogy 75 milliárd dollár értékben tervezi törzsrészvényeinek visszavásárlását, emellett évente közel 11,7 milliárd dollár osztalékot fizet ki.
Eközben Buffett cége évi 8%-ot vásárolt az Occidental Petroleumban lévő 10 milliárd dolláros elsőbbségi részvénypozíciójából. Miután 2021 márciusa óta mintegy 15 milliárd dollárral csökkentette nettó adósságát, az Occidental újraindította részvény-visszavásárlási programját is.
Warren Buffett a pénzügyi részvényekhez vonzódik
Warren Buffett is nagy rajongója a pénzügyi részvényeknek. Ahogy korábban már rámutattam, mivel a gazdasági expanziók aránytalanul hosszabb ideig tartanak, mint a recessziók, a banki és pénzfeldolgozással foglalkozó vállalatok képesek kihasználni a hosszú bikapiacok előnyeit.
Mind a fizetési folyamatokat feldolgozó American Express, mind a Moody’s hitelminősítő vállalat régóta a Berkshire Hathaway részvényei közé tartozik. Az AmEx immár 30. egymást követő éve Buffett-részvénye, míg a Moody’s 2001 óta tartozik a portfólióhoz.
Az American Express kihasználja a bikapiacok előnyeit a kettős befektetéssel. Díjakat szed a kereskedőktől, és hitelezőként is fellép, így kamatbevételre és díjakra is szert tesz a túlnyomórészt magasabb jövedelmű kártyatulajdonosoktól. Ami a Moody’s-t illeti, az adósságkereslettől és a gazdasági bizonytalanságtól függően képes a hitelminősítési szegmensére vagy az elemző részlegére támaszkodni.
És ne feledkezzünk meg a Bank of Americáról sem, amely piaci értékét tekintve a második legnagyobb Buffett-részvény az Apple mögött. A Bank of America menedzsmentje minden percét élvezi a Federal Reserve sólyomszerű monetáris politikai váltásának, amelynek célja a történelmileg magas infláció megfékezése. A nagybankok közül a BofA a legérzékenyebb a kamatokra. A kamatlábak emelkedésével negyedévente több milliárd dolláros nettó kamatbevételt termel a változó kamatozású hiteleken. Ez a profitnövekedés segíthetne több mint ellensúlyozni a rövid távú gazdasági gyengeségből eredő hitelezési veszteségeket.
Javaslat
Vásároljon Ön is Berkshire Hathaway részvényeket. Fektessen be Warren Buffett részvénybe aza a Berkshire Hathaway “B” részvényébe a Partner Bankon keresztül. Ne feledje , hogy Warren Buffett legutoljár a Taiwan Semiconductorba azaz Tajvan legynagyobb csipgyártójába fektetet , de a Berkshire cég ettől még határozottan konzervatív maradt, és úgy tűnt, hogy ragaszkodik azokhoz a vállalatokhoz, amelyeket jól ismer, és amelyekről azt várja, hogy képesek lesznek átvészelni a nehezebb gazdasági helyzetet.
Warren Buffett vitathatatlanul a világ leghíresebb befektetője, és befektetési lépéseit nagy figyelemmel követik. Az általa vezetett vállalat, a Berkshire Hathaway minden negyedévben közzéteszi a részvényeseknek az aktuális részesedését.
Ha nyereséggel szeretne befektetni minden út a Biztoshozamhoz visz.
Pontosabban a www.biztoshozam.hu szakértőjéhez. Látja ilyen könnyedén is lehet beszélni a pénzügyekről. Személyesen még hatékonyabbak tudunk lenni így már csak ennyi maradt hétre:
Jogi nyilatkozat:
Ezek az adatok kizárólag termékinformációként szolgálnak, és nem értelmezhetők sem ajánlatként, sem meghatározott pénzeszközök eladására, ill. vételére történő felhívásként vagy ajánlásként a nevezett pénzeszközök, eszközosztályok, országok, ágazatok, kibocsátók stb. javára. Nem vállalunk felelősséget a megadott adatok helyességéért és teljességéért.
Ha kérdése van, vagy befektetne, keressen bátran:
• Telefonon:0670-605-1490
• skypon:koncz.peter@portfolife.hu
emailben:koncz.peter@portfolife.hu
• másodlagos email: koncz.peter@biztoshozam.hu
Ha tetszett akár egy kis részlet is, bátran vegye fel vagy a Biztoshozam.hu csapatával a kapcsolatot és igényfelmérés , befektetési politika, nyugdíjtervezés elkészítése után egy személyre szabott döntés előkészítést kap és tud majd a saját befektetéseiben, megtakarításaiban diverzifikáltan dönteni.
Szeretne egy kötetlen beszélgetést a pénzügy világáról? Szeretne átnézetni meglévő biztosítását, értékpapírját?
Nincs más dolga csak regisztráljon ide kattintva!