A mai reggelem 10 :00-kor az irodában két kávéval indult. Mielőtt azonban a másodikat megittam volna , Györggyel beszéltem telefonon. Telefonon történt beszélgetésemkor kérdésére tájékoztattam, hogy az arany 1.267 dolláron állt ma reggel. Illetve elmeséltem nekik, hogy amióta találkoztunk , egy új cikket olvastam amit neki is ismernie kell. “Tovább tart a BMW gyárleállása Németországban. A Focus magazin értesülése szerint a lipcsei gyárban már pénteken leállt a termelés, amelyet ma sem indítanak újra, ezenkívül a dél-afrikai és a kínai gyártósorokon is átmeneti leállás várható. A problémát egy olasz alkatrész beszállító okozza, amely nem tudott leszállítani elegendő mennyiségű alkatrészt. A BMW szerint a leállás okozta költségek kezelhetőek és érdemi hatást egyelőre nem jelentenek.” Elmesélte György, hogy miután szombaton találkoztunk, vidékre kellett egy munka miatt utaznia. Azt is elmondta, hogy örül annak, hogy mind a két hétvégi szombat délelőtt vele tárgyaltam és segítettem a döntésében.
Györggyel való beszélgetésembe most bele is tekinthetsz, csak olvass tovább.
Osztrák számla magyaroknak
Szeretnéd tudni hogy, mit beszéltem Katáékkal?
Illetve ha érdekelnek a hasonló történeteink akkor csak regisztrálj itt.
A Biztoshozam és a Portfolife kft. ügyfelei ma már olvasták és teljes egészében megismerhették ezt a történetet. De ha regisztráltok, akkor ti is olvashatjátok majd a teljes történet minden részletét
“Amikor csütörtökön reggel az irodába érkeztem nem is gondoltam arra, hogy milyen bejelentések lesznek aznap a gazdaságban. Ebédkor pihentem egy kicsit, amikor a Zöld Kapu Vendéglőben egy milánói makaróni mellett el tudtam olvasni a Reutersen azt a hírt, hogy a Moody’s három évtized után leminősítette Kína adósság besorolását A1-re Aa3-ról. A hitelminősítő már tavaly márciusban kilátásba helyezte, hogy leminősíti az országot, de az idén ezt megtette. Természetesen a pénzügyminisztérium nem értett vele egyet, hiszen szerinte nem veszik figyelembe, hogy a kínai kormány milyen erőfeszítéseket tesz azért, hogy a fiskális politika és a szigorítások megtegyék a hatásukat. Kína arról beszélt, hogy a Moody”s nem vette figyelembe a kereslet élénkítés lehetőségeit és a reform törekvéseit.
A csökkenést az ipari és egészségügyi szektorok vezették a bejelentést követően. Aznap délelőtt amúgy is több minden történt a világgazdaságban, ami említésre méltó. Így például már jóllakottan olvastam el a szerda este megjelent Fed jegyzőkönyv szövegét. Amelyben kiderült, hogy az amerikai jegybankárok is egyetértenek abban, hogy meg kell kezdeni a jegybank mérlegének leépítését, ami a leépítést követően 2000 milliárd dollárral is kevesebb lehet. A Fed jegyzőkönyvéből az is kiderült, hogy hamarosan újabb kamatemelés jöhet, valószínűsíthető a június 14-ei dátum. Viszont a döntéshozók nem értenek egyet a kamatemelések üteméről és mennyiségéről, mert van, aki lassabb kamatemelési pályát, valaki gyorsabb kamatemelési ciklust szeretne. Ebéd után a fejemben a gondolatok az aznap délelőtt megtartott bécsi OPEC ülés körül forogtak, mert a novemberben már elfogadott és elhatározott napi 1,2 millió hordós kitermelés csökkentése volt a tét. De mindhiába volt az aggodalmam, hisz aznap este a híradásokból megtudtam, hogy új taggal nőtt az OPEC tagállama, felvételt nyert Egyenlítői-Guinea és az is kiderült, hogy……………………”
Érdekelnek hasonló történetek?
Szeretnétek egy kötetlen beszélgetést a pénzügy világáról? Szeretnétek átnézetni meglévő biztosításotok?
Nincs más dolgod csak regisztrálj itt!
Itt megteheted!