Ma reggel óta legtöbb ázsiai részvényindex, a japán Nikkei 225 0,59 százalékot gyengült, így az 15.205 jennél tart. Viszont a hongkongi Hang Seng index 6 % esésnél jár . A bizonytalanság még mindig uralja a piacot, a Brexit hatása nem múlt el nyomtalanul, a kihatás nemcsak az Európai de az Ázsiai piacot is gyengítette. Tegnapi olajár esés se tett jót az Ázsiai gazdagságnak, illetve tegnap és mai is a bizonytalan hangulat uralta a kereskedést.Mivel a munkaerőadatok se voltak éppen fényesek Amerikában ,ezért az is rossz fényt vetett az ázsiai és amerikai gazdaságra .Az olaj hordónkénti ára újra csak 46,83 dollár körül mozog. Viszont a benzin és egyéb olaj származékok tartalékjai nem fogynak és ez aggasztó dolog.Európában viszont Ignazio Visco az olasz jegybank elnöke bejelentette,hogy újra készek tárgyalni egy esetleges bankmentésről, ezért az Európai Unióhoz fordulnak segítség kérés miatt. Mivel a nem teljesítő hitelek állománya elérte a 360 milliárd eurót az Olaszországi bankok esetében.Ez túl nagy kintlévőség, nagyon nagy kockázat. Az olasz bankpapírok év eleje óta esnek. A hírre az olasz és az európai bankpapírok egyaránt jelentős emelkedéssel reagáltak.
Jelenleg a Banco Popolare árfolyama reagált legjobban a hírre, a tegnapi esés óta 91,89 %-ot emelkedett. A francia nagybankok közül a Societe Generale 4,13, az AXA 3,91 %, míg a BNP Paribas árfolyama 3,62 százalékos pluszban tartózkodik. A Deutsche Bank 4,11 % pluszban van, amíg a DAX indexe is már pozitív tartományban tartózkodik. Az amerikai tőzsdén csak egy pici emelkedés látható. A Dow Jones index 0,27 % emelkedésnél tart. A legnagyobb nyereséget itt is a bankpapírok hozzák, Goldman Cachs 1,94 %-t és az American Express 1,17 %-t.
Magyarországon a KSH mai adatai szerint így alakultak a mutatók 12 hónap alatt 2015.júniushoz viszonyítva: “A fogyasztói árak átlagosan 0,2%-kal mérséklődtek. Az élelmiszerekért 0,4%-kal kevesebbet kellett fizetni, ezen belül a sertéshús ára 17,2, a sajté 8,1, a tejé 6,5%-kal csökkent, a cukoré 24,1, az étolajé 7,1, az idényáras élelmiszereké (burgonya, friss zöldség, gyümölcs) 5,0%-kal nőtt. A szeszes italok, dohányáruk átlagosan 1,9, a szolgáltatások 1,6, a tartós fogyasztási cikkek 0,7, a ruházkodási cikkek 0,5%-kal drágultak. Az egyéb cikkekért(gyógyszerek, járműüzemanyagok, illetve lakással, háztartással és testápolással kapcsolatos, valamint kulturális cikkek) 3,9, ezen belül a járműüzemanyagokért 10,4%-kal kevesebbet kellett fizetni. A háztartási energia ára 0,1%-kal csökkent.”
Ma rendkívül jó a piaci hangulat az országban. Magyarországon a befektetők a Magyarország adósbesorolásával kapcsolatos Moody’s bejelentését várják majd,így a forint a várakozást meglovagolva eléggé tudott erősödni az euróval szemben és 314 Ft-nál tart.Ez fontos lépés,hiszen a pozitív kilátás miatt reális esély van arra, hogy a hitelminősítő visszaemeli Magyarországot a befektetésre ajánlott kategóriába. Ha ez megtörténik, akkor rövidtávon ismét a 310 körüli árfolyamot veheti célba a forint, ellenkező esetben viszont könnyen csalódás lehet a vége és akár kisebb forintgyengülés is jöhet.
Érdekelnek még hasonló témájú gazdasági hírek?
Hiszen nincs más dolgod, csak regisztrálni itt.