Elsősorban a hölgyek számára lehet ismerős az Estee Lauder név, bár biztos férfi olvasóink is találkoztak már vele a fürdőszobában. A szépségipar egy olyan ágazat, amelyre mindig lesz szükség. A hölgyek természetükből adóddóan mindig szebbek szeretnének lenni, ami garantálja, hogy mindig lesz kereslet a termékek iránt. Nézzük meg az egyik prominens képviselőjét és annak pénzügyi lehetőségét! Fókuszban az Estee Lauder részvény.
Estee Lauder részvény: A cég története
Estee Lauder egy igazán karizmatikus hölgy volt, aki színésznő szeretett volna lenni. A szépségipar iránti érzéke azonban ezt a tervét felülírta és életét a hölgyek megszépítésének szentelte. Az amerikai üzletasszony, férjével Joseph Lauderrel hozták létre közösen az Estée Lauder Companies-t.
- 1946-ban Estee és Jospeh Lauder kozmetikumokat kezd el gyártani New York-ban.
- 1948-ban létrehozzák az első áruházukat Manhattan-ben.
- 1961-ben Hong Kong-ban irodát hoztak létre.
- 1964-ben bemutatják az Aramis termékcsaládot
- 1981-ben a Szovjetúnióban is elérhetőek a termékeik
- Az 1990-es években a márkafelvásárlások és az engedélyezési megállapodások hozzájárultak a robbanásszerű növekedéshez, amikor a vállalat családi tulajdonú vállalkozásból nyilvános, családi irányítású szervezet lett.
- Innentől folyamatosan vásároltak fel cégeket, mint például az MAC Cosmetics, Bobbi Brown Cosmetics, Aveda, Smashbox Beauty Cosmetics és 2021-ben a Deciem kanadai vállalat.
Érdekesség: Estee Lauder magyar felmenőkkel rendelkezett, 1985-ben kiadott életrajzi könyvében (Estée, A Success Story) Estée így emlékezett vissza édesanyjára: „igazi magyar szépség, anyja egy francia katolikus, apja pedig egy magyar zsidó volt”. „Egy elegáns, jól öltözött monarchista Európából, aki miután új országba költözött, továbbra is kesztyűben, sétapálcával járkált vasárnaponként”.
A részvény befektetés
Most, hogy megnéztük a Estee Lauder vállalat legfontosabb adatait, érdemes beszélni a részvény befektetésről.
Amikor valaki egy részvényt vásárol, akkor tulajdonjogot szerezz az adott vállalatban. Ez pedig a legtöbb cégnél azt is jelenti, hogy a lehetséges részvényárfolyam nyereség mellett negyedévente, félévente vagy évente osztalékra is lehet számítani. Az osztalékot részvényenként határozzák meg.
Ez kimondottan jól hangzik, de akkor miért nem vásárol mindenki részvényt? Melyek a részvények kockázatai?
- esetleges csődkockázat, de ez nem jellemző.
- árfolyamkockázat,
- poitikai kockázat
- a részvény árfolyam esése, ezzel minden befektetésnél számolni kell!
- devizakockázat
- országkockázat
- magas volatilitás. Ez azt jelenti, hogy sokkal nagyobb mozgások mehetnek végbe a részvény árfolyamában, mint mondjuk egy államkötvény esetén. Ez azt jelenti, hogy nagyobb a nyereség esélye, de a kockázat is a veszteségre.
Nem lenne fair, hogyha csak a kockázatokról beszélnénk, jöjjenek az előnyök:
- Potenciálisan magasabb hozam lehetőség.
- Presztízs, mert a részvényen keresztül tulajdonosai lehetünk a világ legnagyobb vállalatinak.
- A részvénynek nincsen lejárata, szemben mondjuk a kötvénnyel.
Ha a részvénybefektetések fogalmával és kockázataival már tisztába kerültünk, akkor most már érdemes konkrétan a Estee Lauder részvényre koncentrálnunk!
Estee Lauder részvény: Megéri vásárolni?
Az Estee Lauder részvény egy érdekes lehetőséget kínál számunkra, hiszen a cég 2020-ban is 14, 29 milliárd dollár bevételre tette szert, azaz meglehetősen stabil vállalat, óriási bevétellel, a csődnek, vagyis a befektetett pénzünknek az elvesztésére minimális az esély.
Íme egy grafikon a barchart oldalról, amely megmutatja, hogy milyen befektetési lehetőség az Estee Lauder részvény:
Ahogy látható a kezdeti 2 dolláros szintről már a 300 dolláros szintet súrolta az árfolyam. Jelenleg egy minimális visszaesés tapasztalható, így a kezdetben befektett pénz, már “csak” 28-szoros haszonnal bír.
De azért, hogy ne csak ilyen hosszú távról beszéljünk, íme az elmúlt 3 hónap grafikonja:
Ahogy láthatjuk, mind hosszú-; mind rövid távon az Estee Lauder részvény igen impozáns eredményeket tudhat magáénak. Ez utóbbi ábrán az árfolyam nagyjából 250-es szintről ugrott fel a fentebb is említett 285 dolláros árfolyamig.
Szeretne Ön is része lenni ennek a sikertörténetnek? Anyagi előnyökhez juthat, hogyha az alábbi kérdésre jó választ ad:
Ön készen áll, hogy felvegye velünk a kapcsolatot?
Jogi nyilatkozat:
Ezek az adatok kizárólag termékinformációként szolgálnak, és nem értelmezhetők sem ajánlatként, sem meghatározott pénzeszközök eladására, ill. vételére történő felhívásként vagy ajánlásként a nevezett pénzeszközök, eszközosztályok, országok, ágazatok, kibocsátók stb. javára. Nem vállalunk felelősséget a megadott adatok helyességéért és teljességéért.
Ha kérdése van, vagy befektetne, keressen bátran:
• Telefonon:06706051490
• skypon:koncz.peter@portfolife.hu
• emailben:koncz.peter@portfolife.hu
• másodlagos email: koncz.peter@biztoshozam.hu
Ha tetszett akár egy kis részlet is, bátran vegye fel vagy a Biztoshozam.hu csapatával a kapcsolatot és igényfelmérés , befektetési politika, nyugdíjtervezés elkészítése után egy személyre szabott döntés előkészítést kap és tud majd a saját befektetéseiben, megtakarításaiban diverzifikáltan dönteni.
Szeretne egy kötetlen beszélgetést a pénzügy világáról? Szeretne átnézetni meglévő biztosítását, értékpapírját?
Nincs más dolga csak regisztráljon ide kattintva!
Mi válaszolunk a kérdéseire és tájékoztatjuk a piaci lehetőségekről.