Jelenleg a világ olyan, mint egy méhkas. Az ember csak kapkodja a fejét, olyan sok a nyüzsgés. Éppen ezért talán az eddiginél sokkal nagyobb értéke van a stabilitásnak. Legyen szó az élet bármely területéről, főleg a pénzügyeinkről keressük a stabilitást. Ha a befektetéseknél maradunk, talán keresve sem találunk stabilabb céget, mint a Deutsche Bank. Több, mint 150 éves múlt, hihetetlen infrastruktóra és …… a többi a cikkből kiderül!
Deutsche Bank
A Deutsche Bank AG egy német multinacionális befektetési bank- és pénzügyi szolgáltató társaság, amelynek székhelye Frankfurtban található , és kettős jegyzést kapott a frankfurti értéktőzsdén és a New York-i tőzsdén .
A bank hálózata 58 országot ölel fel, amelyek nagy számban jelen vannak Európában, Amerikában és Ázsiában. 2017–2018 között a Deutsche Bank a 21. legnagyobb bank volt a világon. A legnagyobb német bankintézményként a DAX tőzsdeindex része. A Pénzügyi Stabilitási Tanács rendszerszinten fontos banknak tartja .
A Deutsche Bankot 1870 -ben alapították Berlinben , mint a külkereskedelem finanszírozására és a német export elősegítésére szakosodott bankot. Ezt követően nagy szerepet játszott Németország iparának fejlesztésében, mivel üzleti modellje az ipari ügyfelek finanszírozására összpontosított. A bank alapszabályát 1870. január 22 -én fogadták el, és 1870. március 10 -én a porosz kormány banki engedélyt adott neki.
A Deutsche Bank volt az egyik fő hajtóereje a fedezett adósságkötelezettség (CDO) piacának a lakáshitel -buborék 2004 -től 2008 -ig terjedő bővüléséhez , mintegy 32 milliárd dollár értékben. Az Egyesült Államok szenátusának 2011. évi állandó vizsgálóbizottsága “Wall Street és a pénzügyi válság” című jelentése a Deutsche Bankot elemzi, mint esettanulmányt a befektetési banki részvételről a jelzálog -buborékban, a CDO -piacon, a hitelválságban és a recesszióban. Arra a következtetésre jutott, hogy még akkor is, amikor a piac 2007 -ben összeomlott, és a legnagyobb globális CDO -kereskedője gúnyolta a CDO -piacot, és fogadott a CDO -kban lévő egyes jelzáloglevelek ellen, a Deutsche Bank továbbra is rossz CDO -termékeket terjesztett a befektetőknek.
2020 januárjában a Deutsche Bank úgy döntött, hogy a szerkezetátalakítási erőfeszítéseket követően 30%-kal csökkenti befektetési fiókjának bónuszalapját.
2021 februárjában arról számoltak be, hogy a Deutsche Bank 113 millió eurós (135,6 millió dolláros) nyereséget ért el 2020-ban, ami 2014 óta az első éves nettó nyereség.
2020-as adatok alapján a cég bevétele több, mint 24 milliárd euró volt, a teljes saját tőke pedig meghaladta a 64 milliárd eurót.
A részvény befektetés és kockázata
Most, hogy megnéztük a vállalat legfontosabb adatait, érdemes beszélni a részvény befektetésről, ahogy eddig ezt a Biztoshozam meg is tette.
Amikor valaki egy részvényt vásárol, akkor tulajdonjogot szerezz az adott vállalatban. Ez pedig a legtöbb cégnél azt is jelenti, hogy a lehetséges részvényárfolyam nyereségmellett negyedévente, félévente vagy évente osztalékra is lehet számítani. Az osztalékot részvényenként határozzák meg.
Ez kimondottan jól hangzik, de akkor miért nem vásárol mindenki részvényt? Melyek a részvények kockázatai?
- esetleges csődkockázat, de ez nem jellemző.
- árfolyamkockázat,
- poitikai kockázat
- a részvény árfolyam esése, ezzel minden befektetésnél számolni kell!
- devizakockázat
- országkockázat
- magas volatilitás. Ez azt jelenti, hogy sokkal nagyobb mozgások mehetnek végbe a részvény árfolyamában, mint mondjuk egy államkötvény esetén. Ez azt jelenti, hogy nagyobb a nyereség esélye, de a kockázat is a veszteségre.
Nem lenne fair, hogyha csak a kockázatokról beszélnénk, jöjjenek az előnyök:
- Potenciálisan magasabb hozam lehetőség.
- Presztízs, mert a részvényen keresztül tulajdonosai lehetünk a világ legnagyobb vállalatinak.
- A részvénynek nincsen lejárata, szemben mondjuk a kötvénnyel.
Most, hogy a részvénybefektetések fogalmával és kockázataival már tisztába kerültünk, akkor most már érdemes konkrétan a Deutsche Bank részvényére összpontosítanunk!
A Deustche Bank részvény
A Deutsche Bank részvényei nagy likviditással rendelkeznek, ezért a DBK részvények jól kereskedhetők szinte bármilyen idősíkon.
5 éves távon így néz ki a Deutsche Bank grafikonja:
Ahogy látható 14,06-ról 13,46-re “korrigált” az árfolyam. Mindazonáltal a legmélyebb pont mutatja, hogy nyereséget elérni is bőven volt lehetőség.
Ezt igazolja a 2 éves chart is, amelyet ha megnézünk, akkor azt olvashatjuk ki belőle, hogy 7,31-ről ugrott fel az árfolyam 13,46-ra, azaz 84%-os nyereség. Mindössze két év alatt, íme:
De, hogy rövidebb távon is legyen betekintésünk, megmutatjuk a Deutsche Bank részvényének 1 hónapos grafikonját:
Az elmúlt 1 hónapban 10% nyereséget ért el, aki befektetett ebbe a tőkeerős és megkerülhetetlen vállalatba.
EZENKIVÜL JAVASLATAIM
DOLLÁRBAN
Egyedi értékpapírokban elhelyezés esetén többféle lehetőség van. Bankunk hozzáfér 60.000 részvényhez és 80.000 kötvénhez illetve 12.000 alapkezelőhöz. Ami USD ( vagyis dollár) számlát illeti itt nagyon kíváló egyedi papírokat is vehettünk az elmúlt időszak alatt és vásárlásra ajánlottak is ( Microsoft, Amazon, Yum! Brands, Nextera, Dentsply Sirona illetve Estee Lauder stb), de 4 befektetési alapot mindenképp ki szeretnék emelni amiben még most is van poenciál közép és hosszútávra. ezek a következőek: BGF World Mining nyeranyag, bányászati vállalkozás 3 év alatt több, mint 70% erösödés, BGF World HealthScience amely az egészségügyben fektet és aktívan kezelt alapokról van itt szó 3 év alatt 42,52%-kal, a Franklin Technology Fund mely a technológiába fektet (Apple, Amazon,Nvidia PayPalstb…) és 3 év alatt 161%-ot emelkedett, illetve a Fidelity Sustain Water&Waste Fund, szenyvízkezelés ivóviz ez egy viszonylag új alap, de így is egy év alatt 24,68%-ot emelkedett.
Ahogy láthatjuk számos olyan lehetőséget mutattunk meg, amelyekben bőven van potenciál és az aktuális fejlemények is azt sugallják, hogy jó lehetőséget találtunk. De melyiket érdemes választani? Hogyan?
A választ akkor kapja meg, hogyha helyesen válaszol a következő kérdésre.
Ön készen áll arra, hogy felvegye velünk a kapcsolatot?
Mindenképp vegye fel velem a kapcsolatot, hogy meglévő számlájával vagy, ha még nem ügyfelünk esetleg új számlanyitással kapcsolatban részletes tájékoztatást nyújthassak, illetve hogy a további megtakarítására megkeressük az Önnek legtesthezállóbb megoldást! Forint alapú befektetések, biztosítások átdolgozását vegye fontolóra, én értékállóság szempontjából mindenképp az EUR alapú megtakarításokat, befektetést esetleg USD értékpapírszámlát javaslom.
Ha kérdése van, vagy befektetne, keressen bátran:
• Telefonon:0670-605-1490
• skypon:koncz.peter@portfolife.hu
emailben:koncz.peter@portfolife.hu
• másodlagos email: koncz.peter@biztoshozam.hu
Ha tetszett akár egy kis részlet is, bátran vegye fel vagy a Biztoshozam.hu csapatával a kapcsolatot és igényfelmérés , befektetési politika, nyugdíjtervezés elkészítése után egy személyre szabott döntés előkészítést kap és tud majd a saját befektetéseiben, megtakarításaiban diverzifikáltan dönteni.
Szeretne egy kötetlen beszélgetést a pénzügy világáról? Szeretne átnézetni meglévő biztosítását, értékpapírját?
Nincs más dolga csak regisztráljon ide kattintva!
Mi válaszolunk a kérdéseire és tájékoztatjuk a piaci lehetőségekről.