Az elmúlt hetekben széleskörű tőkepiaci esést láthattunk, gyakorlatilag mindenhonnan menekültek a befektetők, legyen itt szó akár részvénypiacokról vagy kriptovalutákról. Ez medvepiac a javából, amivel érdemes vigyázni, viszont nem szabad tőle megijedni. Számos lehetőséget rejteget számunkra. Elsőre kicsit talán káosznak tűnhet, de ahogy a világ egyik legnépszerűbb sorozatában (Trónok harca) is elhangzott a káosz egy létra. Másszunk fel rajta!
Milyen a gazdasági környezet?
Dióhéjban vegyük a legfontosabb tényeket! Mely tényezők befolyásolják jelenleg legjobban a pénzpiacot?
- a jegybankok likviditásszűkítései
- a kínai koronavírus-helyzet
- az orosz-ukrán háború alakulása
- az infláció emelkedése
- Oroszország ellenes szigorítások
Igazság szerint régen jött össze ennyi minden egyszerre, ami egyben azt is jelenti, hogy a pénzpiaci elmozdulások talán kevésbé kiszámíthatóak. Ez azonban nem jelenti azt, hogy pánikolni kéne, inkább csak végiggondolni a stratégiánkat!
Medvepiac: Miért lehetőség?
A medvepiac fogalma: Nevét a medve mancsával lefelé csapó támadó mozdulatáról kapta. A medvepiac arra a tőzsdei ciklusra használt kifejezés, amikor az árfolyamok legalább 20 százalékot esnek és jóval kockázatkerülőbbé válnak a befektetők. Ilyen időszakok során gyakran az árfolyamok hosszabb ideig, jelentősen esnek, vagyis csökkenő tendenciát mutatnak.
Alapvetően, ha ezt értelmezzük, akkor ez nem egy pozitív környezet a jeleben. És ez a kulcsszó, hogy a jelenben. A befektetésünk azonban nem mostanra szól, hanem a jövőre.
Ha ilyenkor kimenekülünk a befektetéseinkből, akkor azonnal realizáljuk a veszteséget!
2021.-ben a Motley Food vette ezeket pld.
Jöjjenek a lehetőségek:
Medvepiac esetén kivárni
Könnyen lehet, hogy ez csak egy átmeneti időszak, és már mondjuk év végére helyreáll a rend, és akkor a meglévő részvényeink is visszabillennek. Mi pedig megússzuk a veszteség realizálását.
Garantált megoldások medvepiac esetén
Korábbi cikkeinkben kiemelten foglalkoztunk a garantált kötvényekkel. Az első és a második részben is 4-4 magas hozamú kötvényt mutattunk meg, amely medvepiac esetén nagyszerű megoldás.
Bevásárolni
Korábban gyakran említettük, hogy nem a bikapiac az ideális időpont feltétlen a vásárlásra, hanem pont a zuhanó árfolyamok. Nézzünk egy példát!
Ha megnézzük 2020 februárjában 3380 volt az árfolyam, 2020 március 6-án már csak 2305 pont. A jelenlegi árfolyam pedig 4008. Azt mondani sem kell, hogy egy ekkora esés után a legtöbben menekülnének. Okosan megközelítve azonban ilyenkor kell vásárolni.
Tegyük fel, hogy 10 millió forintot fektetett be két külön ember a 2 időpontban. A februári befektetés 18,6%-os hozamot ért el. Ezzel szemben a március 6-ai 73,88%-ot. Abszolút nem mindegy, hogy 11.860.000 forintunk lesz, vagy 17.388.000 forintunk lesz 10 millió forint befektetése után.
Közben itt van az infláció is
Lehetetlen a 2022-es világgazdasági kilátásokról beszélni anélkül, hogy ne foglalkoznánk az inflációval.
- Az orosz–ukrán háború és a magas infláció mellet és az elmúlt hetek ezzel kapcsolatos volatilitása ellenére közép- és hosszú távon továbbra is pozitív várakozás van az olyan reáleszközökhöz, mint a jó minőségű részvényalapok. Az amerikai részvény alapok, befektetési alapok, amelyek nyersanyagba és vagy mezőgazdaságba, illetve diverzifikáltan élelmiszerbe és konjunkturális vállalatokba és közművekbe, kismértékben technológiai alapokba fektetnek.
- Jó megoldásnak tűnnek a kötvényalapok, biztonságosnak vélt menedékek az eurós vagy dolláros megtakarítások, befektetések.
- A negatív reálhozamok környezetében az arany és a nemesfém még mindig vonzó befektetésnek tűnik az elemzők szerint, mint adalék/fedezeti eszköz.
- A feltörekvő alapokat diverzifikálva 15-20% maximális kitettséggel javasoljuk, míg a kínai, ázsiai befektetési alapok akár hosszabbtávon pozitív élményt is adhatnak befektetett forintjainkra.
- A Morgan Stanley közgazdászai úgy vélik, hogy a feltörekvő piacok növekedése az előttünk álló évben is erős marad. A GDP 4,9%-kal nő az összes feltörekvő piacra vonatkozóan, bár a lassú növekedés Brazíliában (0,5%) és Oroszországban (2,7%) lefelé húzza az átlagot.
- Valójában az ázsiai feltörekvő piacok kilátásai lényegesen jobbak, az ázsiai régió (Japán nélkül) GDP-növekedése 5,7%-kal meghaladja az átlagot.
- India és Indonézia erőteljesen fellendülőben van, amit a vállalkozásbarát strukturális reformok, az erőteljes tőkebefektetések és a növekvő oltási arányok segítenek.
A mi feladatunk az, hogy Te ez utóbbi legyél és a volatilis piacon is megtaláld a számításaidat.
Ha nyereséggel szeretnél befektetni minden minden út a Biztoshozamhoz visz. Pontosabban a www.biztoshozam.hu szakértőjéhez. Látod ilyen könnyedén is lehet beszélni a pénzügyekről. Személyesen még hatékonyabbak tudunk lenni így már csak ennyi maradt hétre:
Ön készen áll arra, hogy felvegye velünk a kapcsolatot?
Jogi nyilatkozat:
Ezek az adatok kizárólag termékinformációként szolgálnak, és nem értelmezhetők sem ajánlatként, sem meghatározott pénzeszközök eladására, ill. vételére történő felhívásként vagy ajánlásként a nevezett pénzeszközök, eszközosztályok, országok, ágazatok, kibocsátók stb. javára. Nem vállalunk felelősséget a megadott adatok helyességéért és teljességéért.
Ha kérdése van, vagy befektetne, keressen bátran:
• Telefonon:0670-605-1490
• skypon:koncz.peter@portfolife.hu
emailben:koncz.peter@portfolife.hu
• másodlagos email: koncz.peter@biztoshozam.hu
Ha tetszett akár egy kis részlet is, bátran vegye fel vagy a Biztoshozam.hu csapatával a kapcsolatot és igényfelmérés , befektetési politika, nyugdíjtervezés elkészítése után egy személyre szabott döntés előkészítést kap és tud majd a saját befektetéseiben, megtakarításaiban diverzifikáltan dönteni.
Szeretne egy kötetlen beszélgetést a pénzügy világáról? Szeretne átnézetni meglévő biztosítását, értékpapírját?
Nincs más dolga csak regisztráljon ide kattintva!